20:48:34 - 20.05.2019

Зараз на сайті

На даний момент 49 гостей на сайті
Home Дослідження
Дослідження
Розробка новітньої біотехнології очищення побутових стічних вод у низькотемпературних умовах PDF Друк E-mail
Вперше розроблено біотехнологію очистки гіпергалиних (з концентрацією морської солі - 35 г/л) побутових стоків від антропогенного забруднення для захисту екологічно чистих регіонів довкілля (Арктика, Антарктика). Біотехнологія передбачає застосування аборигених мікробних асоціацій, ізольованих із морського мулу. Створено дослідну установку, визначено стереометричні параметри модуля та носіїв для закріплення мікроорганізмів-деструкторів органічних сполук, визначено контрольні технологічні параметри процесу очистки. Використання даної біотехнології в проточному модулі дозволило знизити в них концентрацію органічних сполук у 15 разів. Розроблена біотехнологія є ефективною та екологічно безпечною і може бути застосована для очистки побутових стоків на Українській антарктичній станції Академік Вернадський.
 
Аутекологія, таксономія й біотехнологічний потенціал бактерій, які асимілюють вуглеводні та їх похідні PDF Друк E-mail
Написав Administrator   
Неділя, 10 серпня 2008 23:13

Описано новий вид Methylomonas rubra на базі поліфазного аналізу. Найменування виду Methylomonas rubra sp. nov. легалізовано згідно правил Міжнародного Кодексу номенклатури бактерій. Штами метанотрофів "Methylobacter ucrainicus" рекласифіковано як Methylobacter marinus, декілька штамів ідентифіковано як Methylococcus capsulatus.

Вперше показано широке розповсюдження в Антарктиці гетеротрофних мікроорганізмів резистентних до бактерицидних концентрацій важких металів. У більшості наземних біотопів досліджених регіонів Антарктики виявлено мікроорганізми, стійкі до важких металів (100-500 мг іонів Сr, Cu, Cd або Hg). Практично на всіх островах Аргентинського архипелагу виявлено штами Methylobacterium, вони знайдені в різних біотопах, але частіше зустрічаються на мхах та лишайниках.

Показана можливість очищення забрудненої нафтою води (100-200 мг/л) на модельній установці з іммобілізованими на керамзиті клітинами Rhodococcus erythropolis та Nocardia vaceinii. Встановлено оптимальні для утворення поверхнево-активних речовин умови культивування Rhodococcus erythropolis на гексадекані, за яких синтез ПАР підвищується у 3-4 рази.

Останнє оновлення на Субота, 18 липня 2009 21:15
 
« ПочатокПопередня12НаступнаКінець »

Сторінка 2 з 2